Sisene

Logi sisse

Kasutajatunnus *
Salasõna *
Remember Me

Deep Lead - Süvajuhtimine

DLMis see on?
Deep Lead on juhtide arendamise programm, mis toetab süvatasandil õppimist ehk oma hoiakute ja käitumise muutmist. Programm annab selleks taustsüsteemi, mõõdiku (360 kraadi tagasisidel põhineva juhtimisvõimekuse profiili) ning abivahendid arengu jälgimiseks.
Süvajuhtimise programmi lõi soome pedagoogikateadlane Vesa Nissinen kaitseväe ohvitseride koolitamiseks. Mudel on kasutust leidnud alates aastast 1998 ja levinud väga kiiresti ka teistesse õppeasutustesse ja äriorganisatsioonidesse. Süvajuhtimise põhimõtteid ja programmi mõju on uuritud mitmes Soome ülikoolis ja kaitstud sel teemal ka doktoritöid. Uuringute ja tööst saadud tagasiside põhjal täiendatakse programmi pidevalt. Edulood paljudest soome ja rahvusvahelistest ettevõtetest, kes on rakendanud Deep Lead programmi, räägivad enda eest.  

climb_a_mountin Kellele see programm on mõeldud?
Kesk- ja tippjuhtidele ja juhtimismeeskondadele
Kui kaua see kestab?
Standardprogrammi kestus on 1 aasta, mille sisse mahub 4 seminaripäeva vahepealsete koduülesannetega.
Mis keeles me seda teeme?
Eesti, inglise, soome, vene keeles.
Kes seda läbi viib?
Ülo Vihma - Deep Lead esindaja Eestis,  akrediteeritud treener.
Programmi kaugem eesmärk on:
aidata juhtidel jõuda nõustajakesksest enesearendusest isejuhtimiseni.


Deap lead
Programmi sisu ja vorm:

Programm kestab aasta ning kulgeb konsultandi juhitavast isejuhtimise suunas. See algab koolitusega, kus antakse teadmine süvajuhtimise olemusest ja neljast liidri tuumkompetentsist ning motiveeritakse osalejaid aastaseks pingutuseks.  Seejärel  koostatakse osalejatele 360 kraadi tagasisidest lähtuv liidriprofiil, mida analüüsitakse koos konsultandiga tuumkompetentsidest lähtuvalt. Analüüsi põhjal sõnastab iga osaleja oma väga konkreetse ja mõõdetava  arenguülesande  ning sõlmitaks oma tiimikaaslastega kokkulepe  välise tagasiside saamiseks. Protsess jätkub coachi abil sisemise tagasiside ja enesejuhtimise omandamisega ja lõpeb aasta pärast uue profiili koostamise ja muutuste hindamisega.

deep_lead_4paeva
 
Lisaks põhiprogrammile soovitame toetada juhtide arengut individuaalse ja grupi- coachinguga. Paraja sagedusega toimudes aitavad nad hoida arengufookust ja tugevdada meeskonda. Eesti kogemuse järgi on kasulik korraldada coachinguid kord kuus nendel kuudel, mil pole põhiprogrammi koolitust. 
 
Igal inimesel, kaasa arvatud juhil, on raske oma hoiakuid ja harjumusi muuta. Kursus aitab seda teha eesmärgipäraselt ja tõhusalt. Aastase programmi järel tehtud uus juhtimisprofiil näitab juhile tema senise pingutuse vilja ning aitab uusi sihte seada. Erinevad edulood (http://www.deeplead.com) kinnitavad, et selle tulemusena arenevad mitte ainult juhid, vaid ka juhtimismeeskonnad ja organisatsioonid tervikuna.